Vår bästa julklappssäck är grön. Och transparent.

Vänta, vilken färg har den egentligen...?
Kolla här!
Nya FTI-avgifter

19 mars, 2019

Nya FTI-avgifter

Den 1 april uppdaterar FTI – Förpacknings- och Tidningsinsamlingen – sina avgifter för serviceförpackningar av plast för att motsvara den verkliga kostnaden för återvinningen: en..

Läs vidare »
Hejdå till Nissensnurran

23 januari, 2019

Hejdå till Nissensnurran

Efter många år i pallplastningsbranschen har vi beslutat att avsluta vårt engagemang gällande sträckfilmsmaskiner. För frågor gällande service, reservdelar och nya maskiner hänvisar vi till..

Läs vidare »
Miljöfokus på nya produkter

7 juni, 2018

Miljöfokus på nya produkter

PolyBLUE är en av våra grönaste sopsäckar, tillverkad av 100% återinsamlad och återvunnen LDPE. Certifierade säckar märkta med der Blaue Engel, så redan från start..

Läs vidare »
Miljöfokus på nya produkter

7 juni, 2018

Miljöfokus på nya produkter

Senaste tillskottet i vårt sortiment är en flergångskasse i PP Non-woven som kan återanvändas om och om och om igen.. Ta med den till affären..

Läs vidare »
Vårt affärskoncept
stannar inte vid levererad vara
widgets
Ett av Europas bredaste sortiment av plastlösningar
Se våra produkter
record_voice_over
Brett nätverk av återförsäljare i hela Norden
Hitta återförsäljare
language
En global verksamhet med huvudkontor i Sverige
Läs om Polynova
Betydande kunskap inom plast sedan 1975
Våra kunder & återförsäljare
  • Bilskydd
  • Big gruppen åf till Polynova Nissen AB
  • Återförsäljare Polynova Nissen AB
  • Wulff Supplies ÅF Polynova NIssen AB
Kontakta oss

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig så snart vi kan.

Jag godkänner hantering av personuppgifter
[recaptcha]
Våra säljare
Jenny Andersen
KAM
jenny.andersen@polynova.se
Säljare Polynova Nissen AB
Mirella Malkoc
KAM
mirella.malkoc@polynova.se
Magnus Adamsson
Säljare Norr- och Mellansverige
magnus.adamsson@polynova.se
Tommy Jahnke
Säljare Sydsverige
tommy.jahnke@polynova.se
Säljare Sträckfilmsmaskiner Polynova Nissen AB
Ola Agnevik
Säljare Industri
ola.agnevik@polynova.se
Säljare Polynova Nissen AB
Peder Flood
Säljare Norge
peder.flood@polynova.se
Mikael Ek Säljare Polynova Nissen
Michael Ek
Försäljningschef
michael.ek@polynova.se
Certifikat
Prenumerera på vårt nyhetsbrev