Miljöcertifierade sopsäckar med Blue Angel-märkning

polyBLUE är grejen
Mer info här
Miljöfokus på nya produkter

7 juni, 2018

Miljöfokus på nya produkter

PolyBLUE är en av våra grönaste sopsäckar, tillverkad av 100% återinsamlad och återvunnen LDPE. Certifierade säckar märkta med der Blaue Engel, så redan från start..

Läs vidare »
Miljöfokus på nya produkter

7 juni, 2018

Miljöfokus på nya produkter

Senaste tillskottet i vårt sortiment är en flergångskasse i PP Non-woven som kan återanvändas om och om och om igen.. Ta med den till affären..

Läs vidare »
Födelsedagsfirande

17 november, 2017

Födelsedagsfirande

I november är det 42 år sen Polynova grundades. Detta vill vi fira med att erbjuda vårt smarta SopiStartkit för 42 kronor! Sopi är en..

Läs vidare »
Vilken påse är bäst för miljön – papper, plast eller tyg?

1 juni, 2017

Vilken påse är bäst för miljön – papper, plast eller tyg?

Papper, plast eller tygpåse? Miljöboven är inte det du tror! Anna Lilja, ansvarig för miljö på Konsumentföreningen, intervjuades på TV4 – Nyhetsmorgon 31/5-2017 (länk till..

Läs vidare »
Vårt affärskoncept
stannar inte vid levererad vara
widgets
Ett av Europas bredaste sortiment av plastlösningar
Se våra produkter
record_voice_over
Brett nätverk av återförsäljare i hela Norden
Hitta återförsäljare
language
En global verksamhet med huvudkontor i Sverige
Läs om Polynova
Betydande kunskap inom plast sedan 1975
Våra kunder & återförsäljare
  • Bilskydd
  • Big gruppen åf till Polynova Nissen AB
  • Återförsäljare Polynova Nissen AB
  • Wulff Supplies ÅF Polynova NIssen AB
Kontakta oss

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig så snart vi kan.

Jag godkänner hantering av personuppgifter

Våra säljare
Jenny Andersen
KAM
jenny.andersen@polynova.se
Säljare Polynova Nissen AB
Mirella Malkoc
KAM
mirella.malkoc@polynova.se
Magnus Adamsson
Säljare Norr- och Mellansverige
magnus.adamsson@polynova.se
Anders Ekelund Säljare Polynova Nissen
Anders Ekelund
Säljare Norge
anders.ekelund@polynova.se
Tommy Jahnke
Distriktsäljare Sydsverige
tommy.jahnke@polynova.se
Säljare Sträckfilmsmaskiner Polynova Nissen AB
Ola Agnevik
Säljare Industri
ola.agnevik@polynova.se
Christian Axenholm Säljare Polynova Nissen
Christian Axenholm
Försäljningschef
christian.axenholm@polynova.se
Certifikat
Prenumerera på vårt nyhetsbrev