Er expert på plastlösningar sedan 1975
Många av våra påsar är livsmedelsgodkända
Alla våra påsar
Soppåsen Sopi har fått ny design!

9 januari, 2017

Soppåsen Sopi har fått ny design!

Sopi är både enklare och smidigare än en papperskorg.  I dag används Sopipåsen inom städbranschens många olika områden – tåg, kontor, hotell, bil, buss och..

Läs vidare »
Ny VD hos Polynova Nissen AB från 1/1 – 2017

5 januari, 2017

Ny VD hos Polynova Nissen AB från 1/1 – 2017

Andreas Jakabffy har efter drygt tre år som VD valt att gå vidare i karriären. Vi vill passa på att tacka honom för ett mycket..

Läs vidare »
En ny generation sträckfilmsmaskiner

3 december, 2016

En ny generation sträckfilmsmaskiner

Vi lanserade under mässan Empack tre nya sträckfilmsmaskiner för inplastning av pallar. Nissen snurran som den ofta kallas är moduluppbyggd med en ursparad pallplatta och..

Läs vidare »
Vårt affärskoncept
stannar inte vid levererad
widgets
Ett av Europas bredaste sortiment av plastlösningar
Se våra produkter
record_voice_over
Brett nätverk av återförsäljare i hela Norden
Hitta återförsäljare
language
En global verksamhet med huvudkontor i Sverige
Läs om Polynova
Betydande kunskap inom plast sedan 1975
Våra kunder & återförsäljare
Kontakta oss

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig så snart vi kan.

Våra säljare
Säljare Polynova Nissen
Peder Flood
Distriktsäljare Norge & Värmland
peder.flood@polynova.se
Mirella Malkoc
Distriktsäljare Västsverige
mirella.malkoc@polynova.se
Tommy Jahnke
Distriktsäljare Sydsverige
tommy.jahnke@polynova.se
Anders Ekelund
Distriktsäljare Stockholm & Norrland
anders.ekelund@polynova.se
Säljare Polynova Nissen
Mikael Ek
KAM Sverige & Säljare Mellansverige
mikael.ek@polynova.se
Ola Agnevik
Säljare Sträckfilmsmaskiner & Industri
ola.agnevik@polynova.se
Christian Axenholm
Försäljningschef
christian.axenholm@polynova.se


Certifikat
Prenumerera på vårt nyhetsbrev