Sopi startkit med påsar och hållare

Snyggt förpackad för smidig upphängning i butik
Klicka här för mer info
Födelsedagsfirande

17 november, 2017

Födelsedagsfirande

I november är det 42 år sen Polynova grundades. Detta vill vi fira med att erbjuda vårt smarta SopiStartkit för 42 kronor! Sopi är en..

Läs vidare »
Vilken påse är bäst för miljön – papper, plast eller tyg?

1 juni, 2017

Vilken påse är bäst för miljön – papper, plast eller tyg?

Papper, plast eller tygpåse? Miljöboven är inte det du tror! Anna Lilja, ansvarig för miljö på Konsumentföreningen, intervjuades på TV4 – Nyhetsmorgon 31/5-2017 (länk till..

Läs vidare »
FTI höjer avgiften på tillverkarförpackningar

22 mars, 2017

FTI höjer avgiften på tillverkarförpackningar

Från den 1 april 2017 höjs avgiften på tillverkarförpackningar från 1,94 kr/kg till 2,10 kr/kg. Höjningen är ett steg i att uppnå de nya återvinningsmålen som..

Läs vidare »
Plantbärkassar i olika storlekar

15 mars, 2017

Plantbärkassar i olika storlekar

Snart töar snön bort och våren tittar fram. Missa inte att beställa nya plantbärkassar inför de kommande månadernas stora försäljning. Kassarna går även att få..

Läs vidare »
Vårt affärskoncept
stannar inte vid levererad
widgets
Ett av Europas bredaste sortiment av plastlösningar
Se våra produkter
record_voice_over
Brett nätverk av återförsäljare i hela Norden
Hitta återförsäljare
language
En global verksamhet med huvudkontor i Sverige
Läs om Polynova
Betydande kunskap inom plast sedan 1975
Våra kunder & återförsäljare
  • Bilskydd
  • Big gruppen åf till Polynova Nissen AB
  • Återförsäljare Polynova Nissen AB
  • Wulff Supplies ÅF Polynova NIssen AB
Kontakta oss

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig så snart vi kan.

Våra säljare
Jenny Andersen
KAM
jenny.andersen@polynova.se
Säljare Polynova Nissen AB
Mirella Malkoc
KAM Västsverige
mirella.malkoc@polynova.se
Magnus Adamsson
Säljare Stockholm & Mälardalen
magnus.adamsson@polynova.se
Anders Ekelund Säljare Polynova Nissen
Anders Ekelund
Distriktsäljare Stockholm & Norrland
anders.ekelund@polynova.se
Tommy Jahnke
Distriktsäljare Sydsverige
tommy.jahnke@polynova.se
Säljare Sträckfilmsmaskiner Polynova Nissen AB
Ola Agnevik
Säljare Sträckfilmsmaskiner & Industri
ola.agnevik@polynova.se
Christian Axenholm Säljare Polynova Nissen
Christian Axenholm
Försäljningschef
christian.axenholm@polynova.se
Certifikat
Prenumerera på vårt nyhetsbrev